• Tak 21 marca świętowaliśmy w naszej szkole Pierwszy dzień wiosny a zarazem Dzień Kolorowej Skarpetki.

Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa nr 8 we Wrocławiu.Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa nr 8 we Wrocławiu.Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa nr 8 we Wrocławiu.Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa nr 8 we Wrocławiu.Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa nr 8 we Wrocławiu.Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa nr 8 we Wrocławiu.Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa nr 8 we Wrocławiu.Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa nr 8 we Wrocławiu.Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa nr 8 we Wrocławiu.Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa nr 8 we Wrocławiu.Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa nr 8 we Wrocławiu.Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa nr 8 we Wrocławiu.Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa nr 8 we Wrocławiu.

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

• Pierwsze rzuty kulą na kręgielni zaliczone przez klasy czwarte i piątą A. Było SUPER

• O tradycjach wielkanocnych w Muzeum Pana Tadeusza, klasa 6a uczy się i bawi

• Z wielką przyjemnością informujemy, że uczniowie klasy 5 b: Marcel Bartkiewiczi i Aleksanader Ostrowski zakwalifikowali się do finału VI Dolnośląskiego Konkursu Mitologicznego. Gratulujemy i trzymamy kciuki:)

• Drzwi otwarte

Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa nr 8 we Wrocławiu.

Serdecznie zapraszamy na Dzrzwi otwarte naszej szkoły.
            W programie m.in.:
            - zwiedzanie szkoły
            - możliwość spotkania z nauczycelami i terapeutami
            - tańce i śpiewy
            - zabawy ruchowe
            - matematyczne labirynty
            - zabawy plastyczne
            - zajecia rozwijające kreatywnośc
            - zabawy w języku angielskim
            - odkrywanie świata zwierząt
            i wiele innych atrakcji :-)
            Przyjdź i zostań z nami !!!

• Mali podróżnicy z klas 1

Witajcie!  Z Nowym Rokiem nowa nadzieja, nowe marzenia i przyżeczenia a my znowu w wirtualnej podróży.  Tym razem po Dalekim Wschodzie. Odwiedziliśmy Japonię- kraj kwitnącej wiśni. Poznaliśmy zwyczaje, tradycyjne stroje i kuchnię Japończyków. Odwiedziliśmy wielomilionowe, nowoczesne Tokio. Podziwialiśmy architekturę dzisiejszej i dawnej Japonii. Zachwyciły nas ogrody pełne wiśniowego kwiecia. Wiemy już, że nie tak łatwo jeść pałeczkami i pisać pędzelkiem japońskie znaki. Zaskoczyła nas ilość wysp tworzących ten niezwykły kraj. Prosto z Japonii polecieliśmy do Chin. Może spotkamy Yeti w Himalajach- najwyższych górach świata. Ogromne wrażenie zrobiły na nas zawieszone wśród skał klasztory tybetańskich mnichów. Wykonane przez nas latawce niosły nas nad chińskimi matropoliami- Pekinem, Hongkongiem i Szanghajem. Ku naszemu zaskoczeniu okazało się, że zaparzona zielona herbata to liście. Chiny to również ogromny kraj z bogactwem przyrody, nowoczesności i historycznych budowli. Oczarował nas swoją długością Wielki Mur Chiński. Mówimy ahoj przygodzie i wyruszamy dalej. Pozdrowienia z wyprawy przesyłają pierwszaki z panią Alą.

Więcej zdjęć znajdziecie w albumie fotograficznym.

• PĄCZEK DLA AFRYKI

Tłusty Czwartek - 8 lutego - był w naszej szkole okazją do połączenia przyjemności z zajadania pysznych pączków oraz włączenia się w akcję charytatywną "Pączek dla Afryki". Radość i uśmiech gościły tego dnia chyba na wszystkich twarzach. Słodkości znikały błyskawicznie. Wszyscy chętnie zaangażowali się w tę akcję. Całkowity dochód ze sprzedaży pączków zostanie przeznaczony na dofinansowanie kapucyńskich misji w Afryce (https://paczek.kapucyni.pl/) oraz dalszą rehabilitację jednej z nauczycielek naszej szkoły.

DZIĘKUJEMY !!!!

Szczególne podziękowania dla Rodziców i Nauczycieli, którzy "podzielili się" pączkami oraz uczniów sprzedających przez cały dzień słodkie smakołyki.

• Mali podróżnicy z klas 1

Witajcie, grudzień to miesiąc naszych podróży po Europie. Odwiedziliśmy wybrane kraje naszego kontynentu, poznaliśmy twórczość słynnych artystów wszechczasów- Salvadora Dali, Antoniego Gaudiego. Zaciekawiły nas wynalazki Leonarda da Vinci. Wspinaliśmy się na wieżę Eiffla i najwyższe szczyty Europy- Alpy. Poznaliśmy prawdziwą historię św. Mikołaja. Dowiedzieliśmy się o różnych zwyczajach panujących w krajach europejskich zwiazanych z obdarowywwniem prezentami. Zwiedziliśmy  wioskę św. Mikołaja w Laponii. Teraz wypoczywamy w ten świateczny czas w rodzinnym gronie w Polsce. W dalszą podróż wybierzemy się po feriach zimowych. Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku 2018 życzą dzieci z klas pierwszych z panią Alą.  Pozdrawiamy i zapraszamy do wirtualnych podróży z nami.

Po więcej zdjęć zapraszamy do albumu fotograficznego.

• PIERNICZKI W ŚWIETLICY

W świetlicy pachnie świętami J Uczniowie klasy 2a i 3a własnoręcznie przygotowali, upiekli i udekorowali pierniczki świąteczne. PYYYYSZNE J Dzieci super sobie poradziły, świetnie się przy tym bawiąc. Teraz pozostaje tylko czekać na pierwszą gwiazdkę. Wesołych Świąt !

• Dzień Języków Obcych

Nasi uczniowie klas starszych wcielili się w rolę mieszkańców innych krajów. Przygotowywali charakterystyczne dla danego państwa potrawy. I tak np. w Czechach jedliśmy smażony ser, w Hiszpani tortile, na Ukrainie bliny :-)

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.