• Nasza szkoła włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Kropki. Uczniowie wszystkich klas poznali historię Vashti, bohaterki książki Petera Reynolds'a pt. "Kropka". Nasi kreatywni nauczyciele przeprowadzili fantastyczne zajęcia, podczas których motywem przewodnim była kropka właśnie. Duże brawa dla klasy VI a za wykonanie dekoracji na terenie szkoły!

Obraz może zawierać: tekstBrak automatycznego tekstu alternatywnego.Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba i ludzie siedzą

• Nauczyciel religii zaprasza Uczniów Szkoły Podstawowej nr 8 wraz z Rodzinami na uroczystą Mszę Świętą inaugurującą nowy rok szkolny, która odbędzie się w niedzielę 2.09.2018 o godz. 11.00 w kościele pod wezwaniem Świętego Jacka przy ulicy Miłoszyckiej (Wrocław Swojczyce).

• Przypominamy, że dzieci od 1 września będą podróżowały komunikacją miejską bezpłatnie 👍

• Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018 za nami.  Czas na upragnione WAKACJE ! 😎💛🌝

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym

• Pierwsza edycji konkursu wiedzy o Wrocławiu "Kocham Cię, Wrocław" 💙💚💛

18 maja w naszej szkole odbyła się I edycja konkursu wiedzy o Wrocławiu "Kocham Cię, Wrocław". Zaproszone z innych szkół drużyny w atmosferze śmiechu i radości żeglowały po Odrze, sprzątały parki, odgadywały wrocławskie legendy i odpowiadały na pytania dotyczące naszego miasta. Było kreatywnie i wesoło. Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję w przyszłym roku szkolnym

Zdjęcia w albumie fotograficznym.

• 1 B w fabryce lizaków ,, Czary Mary ,,

Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa nr 8 we Wrocławiu.Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa nr 8 we Wrocławiu.Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa nr 8 we Wrocławiu.Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa nr 8 we Wrocławiu.Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa nr 8 we Wrocławiu.         Zdjęcia w albumie fotograficznym.

• Tak nasi najmłodsi uczniowie świętowali Dzień Rodziny 💙😍💚😚

Więcej zdjęć w albumie fotograficzym.

• W środę 30.05.2018 nasi uczniowie zostali laureatami IX Wrocławskiego Konkursu "Pożeracze książek". W konkursie wzięli udział uczniowie z 35 szkół z Wrocławia i Dolnego Śląska.

W kategorii klas 4-5 Aleksander Ostrowski z kl. 5b zajął 3 miejsce. W kategorii klas 6-7 laureatką V miejsca została Hanna Urbaniak z kl. 7a. Gratulujemy i cieszymy się z sukcesów naszych uczniów!

• 13 kwietnia  odbył się w naszej szkole konkurs poezji i piosenki obcojęzycznej "Poetry and Song Contest - Poesie und Liederwettbewerb". Nasi uczniowie doskonale poradzili sobie z zawiłościami języka angielskiego i niemieckiego, a także z pokonaniem stresu oraz z oczarowaniem przemiłego jury i publiczności

Więcej zdjeć w albumie fotograficznym :-)

• 12 kwietnia 2018 roku, w naszej szkole miała miejsce prelekcja podróżnicza. Pani Aleksandra Wojtas z Koła Naukowego Studentów Geografii i EGEA Wrocław przy Uniwersytecie Wrocławskim opowiadała uczniom klas 5 i 7 o swoim wolontariacie w fokarium na Helu oraz o środowisku przyrodniczym Mierzei Helskiej. Dzięki temu dzieci mogły dowiedzieć się na czym polega praca wolontariusza, jakie obowiązki mają pracownicy fokarium oraz jak wygląda fokarium od "drugiej strony". Uczniowie chętnie zadawali pytania prelegentce, a w nagrodę za poprawną odpowiedź pod koniec prelekcji była możliwość zdobycia niewielkiego upominku. Jest to pierwsza odsłona projektu popularyzującego nauki przyrodnicze w SP8, kolejne inicjatywy już wkrótce.

Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa nr 8 we Wrocławiu.

• Z przyjemnością, że informujemy, że Kinga Dziubińska, Michał Łysek i Mateusz Prędki zakwalifikowali się do III etapu konkursu wiedzy o Wrocławiu w ramach Wielkiej Nagrody Wrocławia. Gratulujemy i trzymamy kciuki

• Mali Podróżnicy z klas pierwszych

Witajcie, po zimnej a jednocześnie tętniącej życiem Antarktydzie, gorącej, ciekawej i groźnej Australii, podjęliśmy nasz ostatni etap wędrówki- Ameryki- Północną i Południową. Zaciekawiła nas inna kultura, zwyczaje, architektura, rdzenna ludność tego kontynentu - Indianie i Inuici. Odbyliśmy niesamowitą podróż dookoła Świata, widzieliśmy wiele ciekawych ludzi, miejsc, zwyczajów. Podziwialiśmy przedstawicieli ze świata roślin i zwierząt.  Zainspirowani  nowymi widokami, zapachami i smakami powracamy do przepięknej Ojczyzny- Polski, bo jak mówią „wszędzie dobrze jednak w domu najlepiej”. Z głowami pełnymi marzeń wypatrujemy dnia kiedy rozpoczniemy prawdziwą wędrówkę po Świecie, a kto wie może i dalej. Do zobaczenia pani Ala z pierwszakami.

• 21 marca uczniowie wspólnie tworzyli maskotki ze skarpet, plakaty o tolerancji, dekorowali swoje sale lekcyjne, przyrządzali pyszne zdrowe przekąski i zielone koktajle, a także rywalizowali miedzy sobą w zadaniach na zasadzie biegu patrolowego.

Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa nr 8 we Wrocławiu.Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa nr 8 we Wrocławiu.Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa nr 8 we Wrocławiu.Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa nr 8 we Wrocławiu.Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa nr 8 we Wrocławiu.Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa nr 8 we Wrocławiu.Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa nr 8 we Wrocławiu.Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa nr 8 we Wrocławiu.Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa nr 8 we Wrocławiu.Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa nr 8 we Wrocławiu.Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa nr 8 we Wrocławiu.Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa nr 8 we Wrocławiu.Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa nr 8 we Wrocławiu.Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa nr 8 we Wrocławiu.

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.