• Wykorzystanie zdobytej na szkoleniach wiedzy w pracy z naszymi uczniami

• 1. Zajęcia rewalidacyjne z wykorzystaniem elementów języka angielskiego:

- p. Łukasz odczarowuje trudne angielskie słówka i zamienia je w ciekawe gry i układanki

Na zajęciach z p. Kasią dzieci bawią się językiem angielskim. Wszystko dzięki nabytym przez nią umiejętnościom językowym podczas szkolenia językowego w ramach projektu Erasmus+. Jednocześnie uczniowie poznają nowe słowa i wykorzystują je w praktycznym działaniu.

- u p. Gosi ciekawe materiały graficzne i grywalizacja ułatwiają naukę angielskich nazw części ciała

P. Gosia dzięki uczestnictwu w kursie językowym w ramach projektu Erasmus plus systematycznie pomaga uczniom ze specyficznymi trudnościami w nauce języka, zarówno w pracy indywidualnej jak i w trakcie zajęć lekcyjnych. Stosowanie gier i zabaw mniejsza barierę uczniów w edukacji językowej, zwiększa atrakcyjność uczenia, zachęca do konwersacji w małej grupie.

• 2. Wykorzystanie elementów języka angielskiego w pracy psychologiczno-pedagogicznej

- Na zajęciach z p. Mariolą dzieci poznawały nazwy uczuć i emocji po angielsku ; na pewno będzie im dużo łatwiej radzić sobie z tymi zagadnieniami na lekcji języka obcego

• SZKOLNY TEATR JĘZYKOWY "NO BORDERS"

• Efektem udziału w szkoleniu "Methods of teaching based on SEN" jest powstanie w naszej szkole teatru językowego " No borders". Praca metodą dramy znacznie ułatwia wszystkim naszym uczniom, także tym z dysfunkcjami, przyswajanie trudnych treści językowych.
        - praca naszego teatru przebiega w trudnych czasach pandemii, jednak możemy pochwalić się kilkoma efektami.

- a oto, w jaki sposób integrujemy treści języka angielskiego, niemieckiego i matematyki:

• PRZEGLĄD PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ DLA DZIECI WYJĄTKOWYCH

• 14 maja 2021 roku nasza szkoła zorganizowała I Festiwal Piosenki Obcojęzycznej Dla Dzieci Wyjątkowych. Ze względu na pandemię festiwal miał formę on-line, niemniej jednak dostarczył uczestnikom niesamowitych emocji i wrażeń. Poniżej werdykt jury i zwycięskie wykonanie. Czekamy z niecierpliwością na kolejne edycje festiwalu.

29 maja 2022 roku odbyła się II edycja przeglądu. Zainteresowanie naszą imprezą rośnie, a udział w niej jest dla Dzieci ogromną frajdą. Poniżej werdykt jury i nagranie laureata II nagrody - Wiktora.

• eTwinning

• Udział w kursach międzynarodowych był dla nas olbrzymią inspiracją do współpracy w ramach platformy eTwinning.

Zrealizowaliśmy dwa projekty: "European Language Day" i "World of Rhythm" i jesteśmy w trakcie realizacji trzeciego - "All the World is a Stage".

"European Language Day" to były pierwsze doświadczenia eTwinningowe naszych uczniów, które pozwoliły im przełamać lody i poznać kolegów z wielu miejsc w Europie, z którymi mogli porozumiewać się w języklu angielskim

"World of Rhythm", to był bardzo rozbudowany projekt, w którym głównym tematem były rytmy tańców ludowych z krajów uczestników projektu. My przedstawiliśmy poloneza. Uczniowie mieli także okazję do wielu spotkań międzynarodowych na platformie Whereby, przedstawienia swoim partnerom projektowym muzyki ludowej naszego kraju, poznanie muzyki z ich krajów oraz do uczestnictwa we wspólnym kahoocie

Relacja z naszego spotkania online z Chorwacją:

• CLIL na zajęciach przedmiotowych:

• 1. Angielskojęzyczne nazwy elementów rozgrzewki weszły na stałe do programu zajęć wychowania fizycznego

• Nowe metody na lekcjach języków obcych

•

Na zajęciach języka niemieckiego dla klas 4, poziom podstawowy, p. Ada wykorzystała metodę komiksu. Podczas sesji zdjęciowej uczniowie musieli zwracać się do siebie po niemiecku, wykorzystując poznane zwroty i odpowiednio na nie reagować. Było wesoło, twórczo, efektywnie. Dzieci poznały również nowe narzędzie do tworzenia scenek komiksowych o nazwie COMICA.

Na lekcjach języka niemieckiego i angielskiego często wykorzystywane są piosenki, które pomagają się uczniom odblokować i tym samym łatwiej zapamiętać nowe słownictwo:

Po szkoleniu o nazwie FUN AND GAMES, na angielskim w klasach 1-3 jest naprawdę wesoło!

EUROWEEK

Szkolenia w ramach projektu "Kreatywność i radość z uczenia naszą ścieżką do nowoczesnej Europy"

sprawiły, że nasi uczniowie i nauczyciele są coraz odważniejsi. 8 maja 2022 roku czterdziestu uczniów wraz z opiekunami

wzięło udział w warsztatach językowych Euroweek.

Przez tydzień byliśmy "zanurzeni" w języku angielskim podczas całodniowych zajęć z wolontariuszmi z różnych krajów:

NIEOCENIONĄ POMOCĄ W REALIZACJI

CELÓW PROJEKTU JEST NOWE WYPOSAŻENIE: