• Szukamy firmy cateringowej

      Szkoła Podstawowa nr 8 we Wrocławia zaprasza  firmy cateringowe do składania ofert na żywienie dzieci w roku szkolnym 2021/2022. Prosimy o przesyłanie ofert w terminie do 31.07.2021 na adres:

      Sekretariat.sp008@wroclawskaedukacja.pl

      Uprzejmie prosimy, żeby oferty zawierały:

      - proponowaną cenę tzw. wsadu do kotła oraz usługi cateringowej w rozbiciu na I i II danie obiadowe,  
      - informację o możliwości dostarczania diet eliminacyjnych  (dieta bezmleczna i/lub bezglutenowa),  
      - zasady dokonywani zamówień dziennych,
      -i nformację o sposobie dostarczania posiłków,
      - informację o możliwości dostarczania posiłków w ekologicznych pojemnikach, w związku z  zaleceniami dotyczącymi ograniczenia używania plastikowych pojemników).


      Przewidywane dzienne zapotrzebowanie na posiłki ok. 40 zup i 80 II dań. Przesyłamy również link do rekomendacji.  Rekomendacje zostały przygotowane przez zespół ds. promocji zdrowego żywienia i aktywności fizycznej dzieci i młodzieży działający przy Wydziale Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia (link: https://www.wroclaw.pl/portal/rekomendacje-dla-placowek-edukacyjnych-w-zakresie-zywienia).

       

     • Rowerowy Maj

      Przyłącz się i Ty!

      Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca przemieszczanie się na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce wśród uczniów szkół podstawowych i przedszkolaków. Zrodziła się w 2014 w Gdańsku, a od 2016 roku do kampanii przyłączył się Wrocław.

       

      Poprzez kampanię:

      • wpływamy na kształtowanie pozytywnych nawyków transportowych,
      • promujemy zdrowy styl życia,
      • wspieramy samodzielność dzieci,
      • poprawiamy bezpieczeństwo komunikacyjne,
      • dbamy o środowisko,
      • angażujemy środowiska lokalne – społeczne i biznesowe.

       

      Serdecznie zapraszamy naszych uczniów/przedszkolaków do aktywnego uczestnictwa w akcji. W celu zgłoszenia dziecka do rywalizacji należy wypełnić zgodę na udział osoby niepełnoletniej w kampanii Rowerowy Maj 2021.  

      Więcej informacji o akcji znajduje się na stronach internetowych: https://rowerowymaj.eu/ i https://www.wroclaw.pl/rowerowy-maj-2021.

     • Rekrutacja do przedszkoli - informacje dla rodziców

      Szanowni Rodzice, Drodzy Opiekunowie,

      jeśli wasze dziecko jest kandydatem do przedszkola, klasy I Szkoły Podstawowej lub Szkoły Ponadpodstawowej na rok szkolny 2021/2022 możecie skorzystać z możliwości złożenia wniosku rekrutacyjnego w formie elektronicznej z podpisem zaufanym.W dobie pandemii nie ma konieczności, aby udawali się Państwo osobiście z wydrukowanym wnioskiem rekrutacyjnym do przedszkola lub szkoły.

      Wszystko będzie można załatwić nie ruszając się sprzed ekranu domowego komputera. Podczas rekrutacji do placówek oświatowych znajdujących się w ofercie na stronie rekrutacje.edu.wroclaw.pl w 2021 roku wprowadzono możliwość podpisu wniosku profilem zaufanym. Aby skorzystać z podpisu zaufanego, trzeba załączyć w systemie dokumenty potwierdzające spełnienie określonych kryteriów. O tym, jakie pliki należy dołączyć, poinformuje system elektronicznej rekrutacji. UM Wrocławia rekomenduje składanie wniosków drogą elektroniczną.

      Jeśli nie jesteście posiadaczem profilu zaufanego - możecie dowiedzieć się jak go założyć pod adresem l.wroclaw.pl/profil-zaufany

      Szczegóły dot. rekrutacji znajdą Państwo na stronie www.wroclaw.pl/portal/rekrutacja-szkoly-i-przedszkola-wroclaw

      Pozdrawiam serdecznie

      Marcin Miedziński Zastępca Dyrektora Wydziału

      e-mail: marcin.miedzinski@um.wroc.pl

     • Tytuły i odznaki Brązowej oraz Srebrnej Sowy przyznane.

      ZGODNIE ZE STATUTEM SZKOŁY:

      Przyznanie tytułu i odznaki Brązowej, Srebrnej lub Złotej Sowy

      a) Uczeń, który w klasyfikacji śródrocznej uzyskał z obowiązkowych zajęć edukacyjnych średnią ocenę od 5,0 do 5,49 oraz co najmniej bardzo dobrą ocenę zachowania, otrzymuje tytuł „ Brązowej Sowy”

      b) Uczeń, który w klasyfikacji końcoworocznej uzyskał
      z obowiązkowych zajęć edukacyjnych średnią ocenę od 5,0 do 5,49 oraz co najmniej bardzo dobrą ocenę zachowania, otrzymuje tytuł
      i odznaką „Brązowej Sowy”

      c) Uczeń, który w klasyfikacji śródrocznej uzyskał z obowiązkowych zajęć edukacyjnych średnią ocenę minimum 5,5 oraz co najmniej bardzo dobrą ocenę zachowania, otrzymuje tytuł „Srebrnej Sowy”.

      d) Uczeń, który w klasyfikacji końcoworocznej uzyskał
      z obowiązkowych zajęć edukacyjnych średnią ocenę minimum 5,5 oraz co najmniej bardzo dobrą ocenę zachowania, otrzymuje tytuł
      i odznakę „Srebrnej Sowy”.

       

     • Zbiórka żywności dla osób bezdomnych.

      Koło Wolontariatu Ósemkowe Kasztanki organizuje wielkanocną akcję zbiórki żywności dla osób bezdomnych. Podaruj potrzebującym produkty z dłuższym terminem ważności np.: kasze, makarony, ryż, słodycze, konserwy, suszone owoce, kawę, herbatę, itp.

      Zbiórkę organizujemy od 8 do 28 marca 2021 r.

      Produkty można zostawiać na portierni szkoły w specjalnie przygotowanym do tego pojemniku.

      Podaruj pomocną dłoń ludziom, którzy naprawdę tego potrzebują!

      Dziękujemy Ósemkowe Kasztanki

     • Konkurs biblioteczny

      Z okazji obchodów "Międzynarodowego Dnia Książki Dla Dzieci 2 kwietnia"Biblioteka szkolna ogłasza konkurs plastyczny dla klas 0-4 i starszych pt."Koty, kotki i kocury na kartkach literatury"

      Zadanie: narysuj, namaluj, wyklej, zrób (technika dowolna) kota bohatera książki, bajki, opowiadania.

      Dla przypomnienia i ułatwienia w bibliotece będzie dostępna wystawa naszych książek z kocimi bohaterami.

      Na prace czekamy do 8 kwietnia.

      BĘDĄ NAGRODY!

     • Wyniki konkursu „Bezpieczny Internet”

      Z okazji obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu (DBI) , nasza szkoła zgłosiła do Polskiego Centrum Programu Safer Internet własną lokalną inicjatywę i zorganizowała konkurs „Bezpieczny Internet”.

      Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie i przesłanie prac konkursowych. Poniżej przedstawiamy wyniki konkursu:

      Kategoria klasy młodsze:

      I miejsce – Karolina Łakomiak (klasa 2b)

      II miejsce- Sebastian Kasprzycki (klasa 1b)

      III miejsce – Weronika Polewska (klasa 1b)

      Kategoria klasy starsze:

      I miejsce - Tatiana Tomczyk (klasa 7b)

      II miejsce- Wiktor Wieczorek (klasa 6b)

      III miejsce- Jan Szmyd (klasa 6b)

      Wyróżnienia: Maks Krenc (klasa 6b), Julia Krynicka (klasa 6b), Bartek Wyborny (klasa6b), Mikołaj Gawior (klasa 6c), Gabrysia Szymańska (klasa 6b), Filip Nawrocki (klasa 6b).

      Dla nagrodzonych i wyróżnionych uczniów przyznane zostaną nagrody. Będą one do odbioru

      w gabinecie nr 18 od czwartku (04.03.2021r).

     • I Międzyszkolny Konkurs Historyczno-Plastyczny „Odwaga i męstwo nie mają wieku- Kartka dla kombatanta”.

      Nasza Szkoła wspólnie ze Szkołą Podstawową Marco Polo zorganizowały I Międzyszkolny Konkurs Historyczno-Plastyczny „Odwaga i męstwo nie mają wieku- Kartka dla kombatanta”. Konkurs zorganizowany został dla upamiętnienia bohaterskiej i niezłomnej postawy żołnierzy, którzy walczyli o wolną Polskę. Bardzo dziękujemy uczniom za zaangażowanie. Wszystkie kartki zostaną przekazane do Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.

      Oto zwycięzcy konkursu:W kategorii klas I-III:

      1 miejsce- Amelia Betlej klasa 1b

      3 miejsce- ex aequo Alicja Siegieniewicz klasa 2b, uczeń PSP Marco Polo

      W kategorii klas IV-VIII:

      1 miejsce – ex aequo Aleksander Siegieniewicz klasa 4a , Julia Michałek klasa 5a

      2 miejsce – ex aequo Nadia Domowicz klasa 4b , uczeń PSP Marco Polo

      3 miejsce – ex aequo Wiktor Siklis klasa 6b, Maksymilian Krenc klasa 6b

      Wyróżnienie przyznajemy Danielowi Kuprianowiczowi klasa 6b, Lenie Bacharz klasa 6c, Mateuszowi Prędkiemu klasa 8b, Arturowi Levinowi klasa 5a, Alexowi Perczyńskiego klasa 6a.Z laureatami konkursu i osobami wyróżnionymi skontaktujemy się indywidualnie.

      Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy!

      Kartki przez Was stworzone na pewno sprawią Kombatantom wiele radości.

       

     • Kampania "Rowerowy maj"

      Szanowni Rodzice, Uczniowie i Nauczyciele z przyjemnością informujemy, że w maju 2021 roku odbędzie się piąta edycja kampanii "Rowerowy Maj", do uczestnictwa w której zapraszane są szkoły podstawowe oraz przedszkola z Wrocławia.

      Rywalizacja odbędzie się niezależnie od sytuacji pandemicznej – jeśli szkoły będą zamknięte, punktowane będą przejazdy rekreacyjne, które będą trwały minimum 30 minut po zajęciach szkolnych i będą one weryfikowane przez nauczycieli/wychowawców prowadzących zajęcia w trybie zdalnym.

      Celem kampanii jest promocja zdrowego stylu życia oraz komunikacji rowerowej. W pierwotnym założeniu sukcesem akcji jest nie tylko poprawa ogólnej kondycji dzieci, ale też wyrobienie w nich nawyku codziennych dojazdów do szkoły rowerem, nie tylko w miesiącu maju. Dodatkowym atutem akcji jest redukcja problemów wynikających z nadmiernego zatłoczenia komunikacyjnego w rejonach szkół szczególnie w godzinach szczytu porannego i popołudniowego.

      Zasady programu oparte są na pozytywnej rywalizacji szkolnej oraz międzyszkolnej pomiędzy uczestnikami konkursu. Każdy uczeń, który w trakcie trwania zabawy przyjedzie do szkoły na rowerze, rolkach, hulajnodze, deskorolce dostanie dwie naklejki. Jedną z nich wklei do indywidualnego dzienniczka rowerowego, a drugą na plakat klasowy. Jeśli szkoły i przedszkola byłyby pozamykane, dzieci po zatwierdzeniu przez nauczyciela wymaganej aktywności otrzymają wpis o wykonaniu zadania do dziennika Rowerowego Maja. Po zakończeniu kampanii spośród wszystkich uczestników zostaną wyłonione i nagrodzone najbardziej „rowerowe” szkoły oraz klasy.Serdecznie zachęcam Uczniów naszej szkoły do udziału w kampanii i zgłoszenia chęci udziału swoim nauczycielom wychowania fizycznego (klasy 4-8) i wczesnoszkolnego (klasy 0-3).

      Więcej informacji o kampanii znajduje się na stronie: https://www.wroclaw.pl/rowerowy-maj-2021.

     • Nasze serce na nakrętki

      Oto on, nasz szkolny pojemnik na nakrętki. Zakupiony dzięki zaangażowaniu całej społeczności szkolnej. Jeszcze raz serdecznie wszystkim DZIĘKUJEMY! To kolejny dowód na otwartość waszych serc.

      Zbiórka nakrętek w ramach konkursu klas trwa do 5.03.2021 r. W tym dniu wszystkie nakrętki zostaną zważone i wyłoniona zostanie zwycięska klasa, która zebrała do tej pory najwięcej kilogramów nakrętek.

      Po 5.03.2021 r. prosimy o wrzucanie nakrętek do kosza przed szkołą. Wiemy, że szybko go zapełnimy

      Dziękujemy szczególnie Igorowi Szkudlarkowi z klasy 4a, który bardzo zaangażował się w akcję i przygotował specjalne pojemniki na nakrętki umieszczone w lokalnych sklepach. Świetna robota!

      Podziękowania należą się również Pani Marioli Rytel, której zaangażowanie mocno wsparło akcję. Z taką energią można góry przenosić!

     • Okolicznościowa wystawa pt. Wielkanoc na Dolnym Śląsku 2021 r.

      "Malowanka - pisanka "

      Odbiorcy: dzieci w wieku od 3 lat oraz osoby dorosłe

      Organizator: Stowarzyszenie od serca ''Faustynka" Legnica/ Stowarzyszenie Papieskie Pomoc Kościołowi w Potrzebie, oddział Wrocław

      Termin: 30.03.2021 r. godz. 16.00

      Miejsce: Stacja Dialog, Dworzec PKP Wrocław

      Wystawa czynna od 30.03.2021 do 30.04.2021 r.

      Termin składania prac - od 15.02.2021 r. do 25.03.2021 r.

      Prace plastyczne: technika dowolna

      Format prac płaskich - max A3. Przyjmujemy również prace plastyczne przestrzenne.

      Dotyczy prac przestrzennych- nie przyjmujemy prac wykonanych z materiałów sypkich

      Prace powinne posiadać klauzulę rodo i dokładny opis _ imię, nazwisko, numer do kontaktu

      W trakcie wystawy zostanie zaprezentowana twórczość dzieci, dorosłych wybranych placówek oświatowych, opiekuńczych, wychowawczych publicznych, prywatnych; ośrodków kulturalnych oraz osób indywidualnych z regionu.

      Wernisaż odbędzie się dnia 30.03.2021 od godz. 16.00 i ma charakter kameralny,

      z zachowaniem reżimu sanitarnego.

      Podczas trwania wystawy będzie można zobaczyć  również stolik z gadżetami dotyczącymi Legnicy i Wrocławia oraz pobrać drobne upominki od serca. Na gości czeka pamiątkowa księga wpisów.

       

      Dane do kontaktu dla placówek, osób dotyczący prac plastycznych:

      1. Stowarzyszenie od serca ''Faustynka" ul. Witkiewicza 17, 59 - 220 Legnica,

      78-194-26-23, email faustyna1487@gmail.com

      2. Kontakt do Stacji Dialog, Dworzec  PKP Wrocław - 505 - 759 - 474.

     • Poznajcie Kasztanka

      Dzisiaj chcielibyśmy Wam przedstawić kogoś wyjątkowego.

      Oto Kasztanek, nasza szkolna maskotka, która została wykonana przez Panią Anetę Krukiewicz. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy.

      Kasztanek odwiedził już niektóre miejsca w szkole, nawet testował krzesło w gabinecie naszej Pani Dyrektor. Teraz z niecierpliwością czeka na zajęcia z dziećmi.