Wiadomości

          • Powróćmy do tych pięknych chwil...

            Za nami wyjątkowa uroczystość pełna wzruszeń, wspomnień i pięknych chwil.

            Wspólnie świętowaliśmy 80 lat historii naszej szkoły – miejsca, które od pokoleń kształci, wychowuje i łączy ludzi. Był to czas wspomnień, podziękowań oraz spotkań z osobami, które przez lata tworzyły społeczność SP nr 8.

            Podczas wydarzenia nie zabrakło części artystycznej przygotowanej przez uczniów i nauczycieli, wyjątkowych występów, ciepłych słów oraz wyróżnień dla osób szczególnie zasłużonych dla naszej szkoły.

            To był dzień pełen dumy, emocji i wdzięczności za 80 lat wspólnej historii.

          • Kolejny sukces uczniów naszej szkoły!

            Hanna Kolenda (uczennica klasy 5b) i Marcin Rajca (uczeń klasy 5a) zostali laureatami II Wrocławskiego Konkursu „ ZACZYTANI NA START: W POSZUKIWANIU LITERACKICH SKARBÓW”. Konkurs objęty został honorowym patronatem przez: Miejską Bibliotekę Publiczną im. Tadeusza Różewicza we Wrocławiu i Dolnośląskiego Kuratora Oświaty, oraz opieką merytoryczną przez WCDN. Gratulujemy i życzymy wielu przyjemnych chwil spędzonych nad książkami.

          • Jubileusz 80-lecia Szkoły Podstawowej nr 8 we Wrocławiu

             

            Swoją obecnością zaszczycili nas Pan Dr Ryszard Kessler - Wiceprezydent Wrocławia, Pan Marcin Miedziński Zastępca Dyrektora Departamentu, Pan Ewa Wolak Radna Rady Miejskiej Wrocławia, Pani Anna Makul Przewodnicząca NSZZ Solidarność, Pani Ewa Religa Przedstawicielka firmy 3M, Ks. Proboszcz Jerzy Tupikowski, Pani Grażyna Krakowiak i Pani Dorota Tylek - Panie Dyrektor pełniące funkcję w poprzednich latach, Pan Sebastian Ucinek Przewodniczący Zarządu Rady Osiedla, Pan Artur Kazimierowicz, Pani Beata Berezowska Dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 99, Pani Iwona Iwanków Dyrektorka Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 15, Pan Marian Antosz Dyrektor Szkoły nr 53, Pan Adam Franiuk Dyrektor Szkoły nr 33, Pan Paweł Kaczmarek Dyrektor Szkoły nr 83, Przedstawicielki Rady Rodziców naszej szkoły Pani Elżbieta Jankowska, Pani Sylwia Leśniak, Pani Magdalena Lubczyńska-Franka oraz wszyscy pozostali Goście, którzy uczynili ten dzień jeszcze bardziej wyjątkowym.

            To był wyjątkowy dzień pełen wzruszeń, wspomnień i dumy z historii naszej szkoły. Podczas uroczystości świętowaliśmy 80 lat istnienia SP nr 8 – miejsca, które od pokoleń kształci, wychowuje i łączy mieszkańców osiedla Kowale

          • OLIMPUS

            Nasi uczniowie zostali laureatami Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej OLIMPUS z Historii: Jakub Sobótka kl. 5a, Marcin Rajca kl. 5a, Jerzy Siwek kl. 4b, Kamil Kowalczyk kl. 4a.Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz pozostałym uczniom, którzy wspaniale sobie poradzili z testami konkursowymi. Brawo!

          • JOB SHADOWING W SEWILLI

            W dniach 20–25 kwietnia trzy nauczycielki z naszej szkoły wzięły udział w kolejnym wyjeździe w ramach programu Erasmus+ 

             

            Tym razem miały okazję obserwować pracę w szkole językowej w przepięknej Sewilli  Był to niezwykle inspirujący czas – pełen wymiany doświadczeń, poznawania hiszpańskich metod pracy z uczniem oraz spojrzenia na edukację z innej perspektywy.

            Zdobyte pomysły i wskazówki z pewnością znajdą swoje miejsce w naszej codziennej pracy i wzbogacą proces nauczania w naszej szkole 

            Pobyt w Sewilli to także możliwość poznania historii i kultury Andaluzji, skosztowania lokalnych potraw oraz spędzenia niezapomnianych chwil przy muzyce flamenco 

            #ErasmusPlus #Erasmus #Edukacja #Sewilla #Andaluzja #RozwójNauczycieli

          • Wielki sukces naszego ucznia – Tobiasza Szymańskiego!

             

            Z ogromną dumą informujemy o wyjątkowych osiągnięciach Tobiasza, który z powodzeniem reprezentował naszą szkołę w prestiżowych olimpiadach informatycznych o zasięgu ogólnopolskim.

            Tobiasz zdobył złoty medal oraz tytuł laureata I stopnia w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Informatycznej Juniorów, uzyskując tym samym wstęp do dowolnej szkoły średniej w Polsce.

            Został również finalistą Ogólnopolskiej Olimpiady Informatycznej dla licealistów, co daje mu możliwość wolnego wstępu na wybrane kierunki studiów oraz zwolnienie z matury rozszerzonej z informatyki z wynikiem 100%.

            To niezwykłe osiągnięcie jest tym bardziej imponujące, że Tobiasz był jednym z zaledwie dwóch uczniów w całej Polsce, którzy będąc jeszcze uczniami szkoły podstawowej, uzyskali tytuł finalisty Olimpiady Informatycznej dla licealistów.

            Serdecznie gratulujemy Tobiaszowi ogromnej wiedzy, pasji i wytrwałości oraz życzymy dalszych sukcesów na kolejnych etapach edukacji!

          • Spotkanie w Centrum Zajezdnia

            Niezwykłe spotkanie w Centrum Historii Zajezdnia z p. Zbigniewem Grochowskim, ostatnim żyjącym fotografem Powstania Warszawskiego, prawdziwym świadkiem historii! Dziękujemy #BohaterON za zaproszenie! Piękne, wzruszające i cenne przeżycie!

          • Olimpiada Matematyczna Juniorów

            Kolejny wielki sukces ucznia naszej szkoły. Tobiasz Szymański z klasy 8a został laureatem Olimpiady Matematycznej Juniorów. Ten sukces zwalnia go z egzaminu ósmoklasisty z matematyki i umożliwia wybór liceum. Gratulujemy!

          • Mobilność uczniów - wizyta Czechów w Naszej szkole

            W dniach 14-16 kwietnia 2026 gościliśmy w naszej szkole grupę uczniów z Czech .W ramach programu Erasmus ,przez trzy dni, dzieci i młodzież  z obu krajów mogli wzajemnie poznawać swoją kulturę i obyczaje. Podczas wspólnych warsztatów i zajęć sportowych  uczniowie nawiązali nowe znajomości i przyjaźnie ,a Czesi wrócili do domu bardzo zadowoleni ze swojej wizyty we Wrocławiu .Dzięki nawiązanej współpracy pojawiły się plany na rewizytę w przyszłym roku szkolnym . Bardzo się z tego cieszymy 

          • Wielki sukces Naszego ucznia!

            Uczeń klasy 8a - Tobiasz Szymański został laureatem Dolnośląskiego Konkursu Informatycznego zDolny Ślązak. To ogromny sukces, który napełnia nasze serca radością i dumą. Gratulujemy!

          • Ogólnopolska Olimpiada Antysmogowa!

            Z ogromną przyjemnością informujemy, że uczennica klasy 8b Vladyslava Makarenko została laureatką V Ogólnopolskiej Olimpiady Antysmogowej zdobywając nagrody rzeczowe i punkty rekrutacyjne do szkoły średniej .Serdecznie gratulujemy