• Gratulujemy!

      Z prawdziwą radością przekazujemy informację od organizatorów konkursu Konwencja Niekonwencjonalnie o zwycięstwie naszego ucznia i szkoły. Na konkurs wpłynęły prace z dwudziestu szkół i czterech centrów aktywności. Każda uczestnicząca placówka musiała zgodnie z regulaminem wysłać zestaw co najmniej dziesięciu prac, co pokazuje, że konkurencja była ogromna. Z pośród kilkuset prac konkursowych wyłoniono dwóch równorzędnych zwycięzców w dwóch kategoriach.

      Za najlepszą pracę literacką nagrodę otrzymał nasz uczeń - Antek Jaskowski z kl. 4b.

      Za najlepszą pracę plastyczną nagrodę otrzymała Lena Ślęzak ze szkoły podstawowej nr 1 we Wrocławiu. Zgodnie z regulaminem konkursu zwycięzcy uczniowie, szkoły z których pochodzą oraz opiekunowie konkursu ze zwycięskich szkół otrzymują nagrody pieniężne. Oprócz naszej szkoły oraz Szkoły Podstawowej nr 1 Grand Prix za najlepszy zestaw prac otrzymało Klubowe Centrum Aktywności NARNIA.

      Serdecznie gratulujemy Antosiowi.

      Zapraszamy na stronę Zespołu Pomocy Psychologiczno- Pedagogicznej, gdzie już można oglądać część prac konkursowych.https://www.facebook.com/Pomoc-psychologiczno-pedagogiczna-SP-8-we-Wroc%C5%82awiu-102124871444867/photos/pcb.212681443722542/212679677056052/

     • Mikołaje są wśród nas!

      Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie pięknych paczek świątecznych. Prezenty zostały przekazane tym dzieciakom, rodzinom, którym z różnych powodów jest w tym roku trochę trudniej. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem, że tyle osób postanowiło podzielić się z innymi. Niektórych z Państwa znamy, inni pozostali anonimowi.

      Wyrazy wdzięczności kierujemy także do właścicieli i klientów sklepu Eko Tytka, którzy zaangażowali się w naszą akcję.

      Jedno jest pewne - wszyscy Państwo macie wielkie serca. W tym trudnym roku udało się Wam zostać pomocnikami Świętego Mikołaja W jego imieniu jeszcze raz serdecznie dziękujemy.

      Jesteście Państwo dowodem na to, że ,,żadne piękno nie równa się z pięknem dobrego serca".

     • Konkurs naukowy E(x)plory

      Konkurs Naukowy E(x)plory został stworzony z myślą o młodych pasjonatach nauki, którzy chcą rozwijać swoje zainteresowania, spotkać inspirujących rówieśników i poznać kulisy pracy badacza. Młodzi naukowcy startujący w Konkursie mogą prezentować pomysły z różnych dziedzin nauki. Konkurs skierowany jest osób w wieku 13-20 lat i składa się z trzech etapów: zgłoszenie projektu polegające na wysłaniu formularza online, udział w regionalnych eliminacjach odbywających się w ramach Festiwali Naukowych E(x)plory oraz finał podczas największego święta nauki i innowacji - Gdynia E(x)plory Week. Autorzy najlepszych projektów otrzymają wsparcie ze strony ekspertów w zaplanowaniu najbliższych etapów kariery zawodowej, stypendia naukowe na rozwój swoich projektów ufundowane przez Mecenasa Programu E(x)plory Grupę LOTOS i innych partnerów oraz udział w konkursach międzynarodowych. Jednym z nich jest najbardziej prestiżowy konkurs dla młodych naukowców na świecie – Regeneron International Science and Engineering Fair w USA, gdzie swoją karierę naukową rozpoczynało do tej pory aż 27 noblistów!

      Młodzi naukowcy, którzy chcą zaprezentować swoje projekty naukowe w kolejnej edycji Konkursu Naukowego E(x)plory mogą je zgłaszać do 7 stycznia 2021. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest pod linkiem: https://bit.ly/KonkursRekrutacja2021.

       

      Więcej szczegółów na stronie: https://www.explory.pl

     • Kampania społeczna: Poświętuj komuś Święta

      Przedświąteczną kampanią społeczną „Poświętuj komuś święta” Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego zachęca wrocławian, by podzielili się życzeniami i drobnymi upominkami nie tylko z bliskimi. Odbiorcami serdecznych życzeń mogą być seniorzy, sąsiedzi, znajomi z osiedla czy ulubieni sprzedawcy z pobliskiego sklepu.

       

      Podczas tegorocznych świąt wiele osób pozostanie z dala od rodziny, być może część z nich spędzi te dni zupełnie samotnie. Ideą kampanii „Poświętuj komuś święta” jest pamięć o ludziach, którzy mieszkają w pobliżu. Wykonanie drobnego gestu – napisanie życzeń, podarowanie upominku – pozwoli o tej pamięci przypomnieć.

       

      Zachęcamy wrocławian do tego, żeby zauważyli wokół siebie osoby starsze, samotne, chore
      i podarowali im chwilę, która przyniesie miły i ciepły uśmiech – mówi Dorota Feliks, Dyrektor Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego.

       

      Własnoręcznie wykonana kartka świąteczna z życzeniami dla sąsiadki-seniorki, skromny słodki upominek dla osób znanych z widzenia – od takich drobnych gestów może się zacząć nowa znajomość. Nieśmiali mogą podrzucić te drobiazgi na wycieraczkę sąsiada czy wsunąć w drzwi.

       

      Hasło kampanii „Poświętuj komuś święta” zachęca do tego, by objąć najlepszymi życzeniami jak największe grono ludzi. Pod ogólnym słowem „komuś” mogą wystąpić zarówno seniorzy, przyjaciele, nieznajomi, bliscy lub sąsiedzi. Tylko wyobraźnia wrocławian ogranicza adresatów serdecznych świątecznych życzeń. Organizatorzy apelują o bezpieczne włączenie się w akcję i stosowanie się do zasad sanitarnych.

       

      Oprócz przekazywania życzeń czy upominków kampania ta ma także kilka dodatkowych odsłon. Jedną z nich jest wsparcie lokalnej gastronomii i zachęcanie wrocławian do zamawiania wigilijnych i świątecznych potraw. Zamiast zwykłej krzątaniny oraz godzin spędzonych na zakupach, a później w kuchni wystarczy wybrać ulubioną restaurację, dla której takie wsparcie stanie się nieocenioną pomocą. WCRS za pomocą swoich mediów społecznościowych wskazuje kilka możliwych restauracji, liczących na pomoc wrocławian.

       

      Ponadto w przedświąteczny weekend (18–20 grudnia) WCRS zaprasza na świąteczną odsłonę swojego profilu na Facebooku. Cyklicznie będą się tam ukazywały posty zachęcające do przygotowań świątecznych. Będą przepisy na ozdoby choinkowe, wspólne kolędowanie i czytanie świątecznych opowieści. Poświętuj z nami święta!

       

     • „SZKATUŁKA JANA PAWŁA II".

      Serdecznie zapraszamy uczniów kl. 4-6 do udziału w szkolnym konkursie „SZKATUŁKA JANA PAWŁA II".

      Zadaniem uczestnika konkursu będzie:

      a) wykonanie dowolną techniką plastyczną SZKATUŁKI JANA PAWŁA II, czyli tekturowego pudełka na temat bogactwa życia i nauczania Jana Pawła II. Pudełko nie powinno być wyklejone tekstem drukowanym, może być ozdobione również z zewnątrz. Jurorzy będą oceniać zgodność z tematem, głębię przekazu, estetykę wykonania, kreatywność,

      b) napisanie w 20-30 zdaniach, co i dlaczego umieścił w pudełku.

      Prace konkursowe należy zostawić p. Sławomirowi Dragule na szkolnej portierni.

      Termin konkursu: 7-22.12.2020 r.

      Konkurs jest inspirowany pudełkami lektur lub pudełkami na historię.

     • Konkurs „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć w muzeum”

      Dział Edukacji Muzeum Narodowego we Wrocławiu wraz ze Szkołą Podstawową nr 8 im. Józefa Piłsudskiego we Wrocławiu oraz Szkołą Podstawową nr 10 we Wrocławiu zapraszają uczniów do wzięcia udziału w powiatowym konkursie fotograficznym.Zadanie polega na przygotowaniu fotografii inspirowanej wybranym dziełem z kolekcji Muzeum Narodowego we Wrocławiu. Uczestnikiem konkursu może być każdy uczeń szkoły podstawowej lub szkoły ponadpodstawowej z Wrocławia i powiatu wrocławskiego.Termin realizacji prac (I etap) – do 18 kwietnia 2021 r.

      Szczegóły dostępne na:

      https://mnwr.pl/konkurs-fantastyczne-zwierzeta-i-jak-je-znalezc-w-muzeum/

       

       

     • Dzień Patrona

      W poniedziałek 7.12.2020 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Patrona Szkoły.

      Z tej okazji w klasach przeprowadzono lekcje dotyczące Józefa Piłsudskiego, a uczniowie przygotowali wąsy marszałka. Odbył się także finał konkursu wiedzy o Józefie Piłsudskim dla klas IV, w którym zwyciężyli: 

       

      I miejsce ex aequo

      Lena Jaroni kl. IV a, Igor Szkudlarek kl. IV a

       

      II miejsce ex aequo

      Piotr Pelczar kl. IV b, Tymoteusz Pilch kl. IV a

       

      III miejsce

      Stefan Biedroń kl. IV b

       

      Wyróżnienie

      Nadia Domowicz kl. IV b

       

      Gratulujemy !