Nawigacja

Zajęcia dodatkowe

KOŁO TEATRALNE

MAŁY AKTOR

Zajęcia koła teatralnego skierowane są do wszystkich uczniów naszej szkoły, którzy pragną rozwijać swoje zainteresowania teatrem oraz zdobywać umiejętności aktorskie. 

Na spotkaniach prowadzimy ćwiczenia z emisji i higieny głosu, prawidłowej artykulacji, poprawnej fonacji, które  przybliżają uczniom zagadnienia sztuki oratorskiej, recytacji i panowania nad swoim głosem.

Młodzi aktorzy z zapałem ćwiczą dykcję, uczą się tekstów na pamięć oraz ruchu scenicznego, żeby jak najlepiej zaprezentować się  na szkolnej scenie. Mieli już możliwość pokazania swoich umiejętności w dwóch przedstawieniach szkolnych. W listopadzie zadebiutowali humorystyczną scenką z okazji Święta Odzyskania Niepodległości, w której przybliżyli historię przedwojennej Polski. Nie było czasu na odpoczynek, bo rozpoczęły się przygotowania do szkolnych jasełek, które zostały wystawione w grudniu. Gromkie brawa publiczności nagrodziły trud i wysiłek młodych adeptów. Obecnie trwają próby do przedstawienia z okazji Dnia Dziecka.

Opiekun: Marzena Konieczny - Moczko

Sala: 8