KOŁO TEATRALNE

MAŁY AKTOR

Zajęcia koła teatralnego skierowane są do wszystkich uczniów naszej szkoły, którzy pragną rozwijać swoje zainteresowania teatrem oraz zdobywać umiejętności aktorskie.

Na spotkaniach prowadzimy ćwiczenia z emisji i higieny głosu, prawidłowej artykulacji, poprawnej fonacji, które  przybliżają uczniom zagadnienia sztuki oratorskiej, recytacji i panowania nad swoim głosem.

Młodzi aktorzy z zapałem ćwiczą dykcję, uczą się tekstów na pamięć oraz ruchu scenicznego, żeby jak najlepiej zaprezentować się  na szkolnej scenie. Mieli już możliwość pokazania swoich umiejętności w dwóch przedstawieniach szkolnych. W listopadzie zadebiutowali humorystyczną scenką z okazji Święta Odzyskania Niepodległości, w której przybliżyli historię przedwojennej Polski. Nie było czasu na odpoczynek, bo rozpoczęły się przygotowania do szkolnych jasełek, które zostały wystawione w grudniu. Gromkie brawa publiczności nagrodziły trud i wysiłek młodych adeptów. Obecnie trwają próby do przedstawienia z okazji Dnia Dziecka.

Opiekun: Marzena Konieczny - Moczko

Sala: 8