• Gazeta Wrocławska 8.04.2011 r.

• Uczniowie SP nr 8 wygrali "Odyseję umysłu"

2011-04-08, Aktualizacja: 2011-04-08 11:23

Naszemiasto.pl Anna Gabińska

Opracowali wycieczkę po Japonii, Irlandii i Jamajce. Zatrudnili Doktora Jekylla i Mister Hyde'a jako przewodnika. Napocili się, jak zawiesić piłki na sznurku, by nie spadły. Ale się udało!

Piątoklasiści z SP nr 8 zostali wicemistrzami Polski (© Fot. Tomasz Hołod)

Drużyna z kl. V ze Szkoły Podstawowej nr 8 przy ul. Kowalskiej we Wrocławiu pokonała 17 innych i zdobyła wicemistrzostwo Polski w kategorii wiekowej szkół do kl. V konkursu Odyseja Umysłu. Właśnie wrócili z Gdańska.

- Najtrudniej było wymyślić i zrobić wielorybofinka: element nieożywiony, który ożył, czyli poruszył ogonem i wypuścił w górę confetti - przyznaje Julia Moczko ze zwycięskiej drużyny, która wybrała sobie zadanie pt. "Z notatnika przewodnika". Pozostali wicemistrzowie to: Daria Kędzia, Weronika Głuszczak, Patryk Dubnicki, Patryk Leski, Michał Wysocki i Kuba Bressa. Drużyna z klasy VI tej samej szkoły, która w ub. r. pojechała na finał do USA i została wicemistrzem świata w rozwiązywaniu problemów spontanicznych, stanęła na trzecim stopniu podium w swojej kategorii. Zbudowała maszynę do rozbijania jajek na twardo. Klasa IV zajęła 5. miejsce.