Odyseja Umysłu

Odyseja Umysłu 2014/2015

ODYSEJA UMYSŁU 2015r.

Udział w programie edukacyjnym ODYSEJA UMYSŁU oznacza, iż  potencjał twórczy, dzieci wchodzących w skład drużyny zostanie wykorzystany. Jest to „droga”, która uczy kreatywnego oraz krytycznego myślenia.

Program zakłada realizację jednego z problemów długoterminowych przewidzianych na dany rok. Problemy te są rozbieżne, co oznacza iż nie mają jednego rozwiązania. Przedstawienie jest w postaci krótkiej 8 minutowej scenki (drużyna sama wymyśla tworzy, scenariusz, stroje, rekwizyty) Poza tym każdy skład drużynowy, będzie miał za zadanie zmierzyć się z problemem spontanicznym.

Drużyna składa się z maksimum 7 osób.  Twórcy programu utworzyli podział na 4 grupy wiekowe.

Przygotowaniem drużyny zajmują się przeszkoleni trenerzy.

W marcu drużyny startują w eliminacjach regionalnych we Wrocławiu. Jeżeli drużyna się zakwalifikuje, to jedzie do Gdańska.

Patronat nad polską edycją sprawuje Minister Edukacji Narodowej.

W tym roku z naszej szkoły startują dwie drużyny, w których skład wchodzą:

I DRUŻYNA

1. Hania Urbaniak klasa 4 a