• Pomocne strony internetowe

• Elektroniczny system rekrutacyjny
      •          Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych

• Elektroniczny system rekrutacji   edu.wroclaw.pl

Zasady rekrutacji do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych
        w postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2023/2024

• Podstawowym kryterium rekrutacyjnym jest suma punktów uzyskana za:
        1. wyniki egzaminu ósmoklasisty;
        2. wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej oceny z języka polskiego i matematyki oraz z dwóch obowiązkowych zajęć edukacyjnych ustalonych przez dyrektora danej szkoły jako brane pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym do danego oddziału tej szkoły;
        3. świadectwo ukończenia szkoły podstawowej z wyróżnieniem;
        4. szczególne osiągnięcia wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej:
          • uzyskanie wysokiego miejsca nagrodzonego lub uhonorowanego zwycięskim tytułem w zawodach wiedzy, artystycznych i sportowych, organizowanych przez kuratora oświaty albo organizowanych co najmniej na szczeblu powiatowym przez inne podmioty działające na terenie szkoły, z wyjątkiem tytułu laureata lub finalisty ogólnopolskiej olimpiady przedmiotowej oraz tytułu laureata konkursu przedmiotowego o zasięgu wojewódzkim lub ponadwojewódzkim,
          • osiągnięcia w zakresie aktywności społecznej, w tym na rzecz środowiska szkolnego, w szczególności w formie wolontariatu.
        • W przypadku przeliczania na punkty wyników egzaminu ósmoklasisty:
        1. Wynik przedstawiony w procentach z:
          1. języka polskiego,
          2. matematyki
        2. Wynik przedstawiony w procentach z języka obcego nowożytnego
        • W przypadku przeliczania na punkty ocen z zajęć edukacyjnych, wymienionych odpowiednio na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej, za oceny wyrażone w stopniu:
        1. celującym – przyznaje się po 18 punktów;
        2. bardzo dobrym – przyznaje się po 17 punktów;
        3. dobrym – przyznaje się po 14 punktów;
        4. dostatecznym – przyznaje się po 8 punktów;
        5. dopuszczającym – przyznaje się po 2 punkty.
        • Za świadectwo ukończenia szkoły podstawowej z wyróżnieniem przyznaje się 7 punktów.
        • W przypadku przeliczania na punkty kryterium za osiągnięcia w zakresie aktywności społecznej, w tym na rzecz środowiska szkolnego, w szczególności w formie wolontariatu, przyznaje się 3 punkty.
        • W przypadku przeliczania na punkty kryterium za szczególne osiągnięcia w zawodach wiedzy, artystycznych i sportowych przyznaje się maksymalnie 18 punktów.

Rekrutacja kandydatów posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego do oddziałów integracyjnych i specjalnych we Wrocławiu

• Uczniowie posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego mogą ubiegać się o przyjęcie do oddziału integracyjnego w szkołach ponadpodstawowych oraz specjalnego w szkołach ponadpodstawowych specjalnych prowadzonych przez Miasto Wrocław lub inne organy.
        • Do szkół prowadzonych przez Miasto Wrocław Rodzic/Opiekun prawny ucznia  składa w wybranej szkole wniosek o przyjęcie do szkoły. Druk wniosku dostępny jest w sekretariacie danej szkoły lub do pobrania ze strony internetowej danej szkoły. O zakwalifikowaniu ucznia nie decyduje ilość punktów rekrutacyjnych.
        • Do wniosku należy załączyć oryginał aktualnego orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego wydany przez poradnię psychologiczno–pedagogiczną.
        • Do szkół prowadzonych przez inny organ niż Miasto Wrocław, rekrutacja odbywa się według zasad określonych w danej szkole/placówce.
        • Rekrutacja kandydatów nieposiadających orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego do szkół z oddziałami integracyjnymi odbywa się na zasadach ogólnych.

Uwaga: Kandydaci spoza Wrocławia składają wniosek w Starostwie Powiatowym właściwym ze względu na miejsce zamieszkania dziecka.

Rekrutacja kandydatów nieposiadających orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego do szkół z oddziałami integracyjnymi odbywa się na zasadach ogólnych.

W sprawie orzeczenia o potrzebie specjalnego kształcenia na poziomie szkoły ponadpodstawowej można zwrócić się do poradni psychologiczno-pedagogicznej:

www.ppp1.wroc.pl
        www.ppp2.wroc.pl
        www.ppp4.wroc.pl
        www.ppp9-wroc.pl
        www.ppp5.wroc.pl

(źródło: Dla ucznia - Międzyszkolny Ośrodek Wspierania Aktywności Zawodowej (doradcy-wroclaw.pl))